Space Soldiers lepsze od OpTic. Turcy zagrają na zamkniętych eliminacjach do ELEAGUE Major

Autor: Bartłomiej "Bartek4175" Paluch

Dodano: 2017-11-04 19:27:48

Space Soldiers lepsze od OpTic. Turcy zagrają na zamkniętych eliminacjach do ELEAGUE Major

Dość niespodziewanie to Space Soldiers, a nie OpTic Gaming jako pierwsze zapewniło sobie awans na zamknięte eliminacje do ELEAGUE Major Boston 2018. Turecka formacja w finale drabinki wygranych europejskiego Minora potrzebowała trzech map, by ograć teoretycznie wyżej notowanego rywala.

Taki obrót spraw wyraźnie podrażnił ekipę Cana „XANTARESa” Dörtkardeşa. Turecka piątka nie mogła już sobie pozwolić na żaden błąd, co poszczególni gracze wyraźnie wzięli sobie do serca, bo już od pierwszych minut zaczęła się absolutna dominacja SS. Pogromcy Teamu EnVyUs dali przeciwnikom bolesną lekcję gry na Cache’u, wypracowując sobie przed przerwą fantastyczny rezultat 12:3. Jakby tego było mało, OpTic do końca meczu nie zdobyło już choćby rundy i ostatecznie przegrało aż 3:16!A pojedynek na Overpassie nie zwiastował takiego rozstrzygnięcia. Tam, mimo niezłego początku w wykonaniu graczy znad Bosforu, palmę pierwszeństwa bardzo szybko przejęło OpTic Gaming. Adam „friberg” Friberg i spółka kończyli pierwszą połowę z przewagą wynoszącą trzy punkty, ale prawdziwy pokaz umiejętności europejczycy dali dopiero po przejściu do defensywy. Po stronie CT występujący na co dzień za oceanem zawodnicy oddali zaledwie jedno oczko i w cuglach zwyciężyli 16:7.

Całość miała się rozstrzygnąć na Mirage’u, gdzie stroną dominującą nadal było Space Soldiers. Formacja z Turcji bezlitośnie wpisywała na swoje konto kolejne punkty i przestała dopiero, gdy tablica wyników wskazywała 11:0. Co prawda potem friberg wraz z kolegami ugrali jeszcze cztery oczka, ale mało kto dawał im szanse na comeback. Ci jednak niespecjalnie się tym przejęli i rozpoczęli żmudne odrabianie strat. I zrobili to bardzo skutecznie, bo mimo przejściowych problemów byli w stanie doprowadzić do tak upragnionej przez siebie dogrywki. A tam dramatyczna walka punkt za punkt toczyła się przez koleje dwanaście rund, które koniec końców przyniosły zakończenie szczęśliwe dla graczy Space Soldiers.

Europejski Minor PGL powróci już jutro o godzinie 9:00, gdy to Team EnVyUs oraz AGO Gaming zmierzą się ze sobą w finale drabinki przegranych. Zwycięzca tego pojedynku podejmie natomiast OpTic Gaming w walce o drugi slot na zamkniętych eliminacjach do przyszłorocznego Majora.